środa, 28 grudnia 2016

Spotkanie z pisarką (pytanie dodatkowe) - wyniki

Jestem bardzo mile zaskoczona, że tak wiele osób opisało mi swoje wrażenia po spotkaniu z panią Renatą Piątkowską. Bardzo Wam dziękuję za tak ciekawe odpowiedzi. Oto kilka z nich:

W tym grudniowym czasie mieliśmy możliwość ponownie słuchać autorki książek dla dzieci panią Renatę Piątkowską. Z jej książek można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy , na które nie zawsze mogą odpowiedzieć rodzice , bo po prostu nie znają odpowiedzi. “Mądra głowa zna przysłowia” jest to księga mądrości z przysłowiami , autorka w prosty i jasny sposób wytłumacza najmłodszym znaczenie przysłów. Dzięki książce „Gdyby jajko mogło mówić„ dużo wiemy o Mikołaju i o Świętach Bożego Narodzenia, śmigusie-dyngusie i wielu innych. Pisarka dzięki tej książce pomogła dzieciom oraz rodzicom wyjaśnić wszelkich wątpliwości na temat różnych zwyczajów i tradycji. W związku z tym, że jest to grudzień czas prezentów mam nadzieję ,że może uda mi się dostać fajny prezent pod choinkę i na zawsze mądra książką tej autorki będzie moją własnością. A może w kolejnych latach przybędzie więcej tomików wydanych przez tą pisarkę. Cieszę się , że mogę czytać takie książki , które dają wiele radości i w ciekawy sposób przekazują cenne informacje. Myślę , że wielu dzieciom podobają się książki pani Renaty Piątkowskiej i czekam na następne z nią spotkanie.


Pisarka Renata Piątkowska ciekawie opowiadała o książce pt."Gdyby jajko mogło mówić",w której wyjasniła dzieciom pochodzenie i znaczenie świątecznych zwyczajów oraz "Mądra głowa zna przysłowia" ,gdzie książka ma na celu przybliżyć młodemu czytelnikowi często używane przysłowia.Zdaniem Pani Renaty Piątkowskiej świat widziany oczami dziecka jest sam w sobie niezykły,a szczypta magii jaką opisuje w swoich książkach dodaje uroku i przyjemnie się je czyta.Autorka zachęcała dzieci do czytania oraz do uczestnictwa w konkursach literackich,gdzie można popróbować swoich sił w pisaniu czy w poezjii na dowolny temat.Moim zdaniem było to spotkanie bardzo interesujące i fascynujące,ponieważ pisarka opowiadała o tym jak powstaje książka.Dzieci uczestniczące w spotkaniu zadwawły dużo pytań,na które pisarka odpowiadała.Po spotkaniu każde dziecko mogło kupić książkę z dedykacją i autografem.

Pani Piątkowska zainteresowała mnie książką z różnymi przesądami,bo była śmieszna i ciekawa.Kupiłam ją z autografem i teraz po przeczytaniu pożyczam ją innym.Spodobały mi się jeszcze książki,które chciałabym kiedyś mieć "Gdyby jajko mogło mówić" i książka z przysłowiami.Pani Piątkowska powiedziała,że śmigus dyngus może być mokry i suchy.Mokry to oblewanie wodą a suchy jest jak chłopcy zrywają gałąź i biegają z nimi za dziewczynami aby je lekko pobić.Pewnie nigdy bym o tak dziwnym śmigusie nie usłyszała gdyby nie to spotkanie.

Dodatkowe 2 punkty za to zadanie otrzymują:
1. Marta Więcławek kl. 3 a
2. Paulina Młyńska kl. 3 a
3. Wiktoria Młyńska kl. 3a
4. Ola Ogórek kl. 2 a
5. Natalia Kulińska kl. 3 a
6. Ola Adamus kl. 3 a
7. Jasia Przepiórka kl. 2 a
8. Lena Mleczko kl. 3 b
9. Jagoda Mleczko kl. 2 b

GRATULUJĘ WAM BARDZO SERDECZNIE !!!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza